Ukrayna Podcast’i: Rusya kışın Ukrayna’yı yıpratmak istiyor

KristoY

Global Mod
Global Mod
Podcast “Ukrayna – durum”
Sıcaklıklar daha da düşene kadar bekleyin: Mölling, Rusya’nın Ukrayna’yı kışın yıpratmak istediği konusunda uyardı

Karda bir kadın bir elinde yiyecek tutuyor. Rusya kışın Ukraynalı sivillerin hayatını yine zorlaştırabilir

© Vadim Ghirda / AP / DPA

Stefan SchmitzRusya yine Ukrayna’nın enerji kaynaklarını hedef alabilir. Güvenlik uzmanı Christian Mölling, Rusya’nın savaş uçaklarını özellikle bu amaçla durdurduğuna inanıyor. Ve savaşın sonu da ufukta görünmüyor.

Güvenlik uzmanı Christian Mölling, Ukrayna sivil halkına yönelik yeni bir terör saldırıları dalgası bekliyor. Cuma günü yaptığı açıklamada, “Henüz saldırıların zirvesinde olmadığımız varsayılabilir” dedi. yıldız-Podcast “Ukrayna – durum”. “Şu anda Ruslar uçaksavar savunmasının nerede konuşlandığı konusunda casusluk yapmak istiyor gibi görünüyor.” Alman Dış İlişkiler Konseyi’nin araştırma direktörü bu yaklaşımı daha da yoğun saldırılara hazırlık olarak gördü. Sıcaklıklar düşmeye devam ettiği sürece bunu bekliyor.Mölling şunları söyledi: “Eğer ısıtma sistemini şimdi kapatırsanız, gerçekte elde etmek istediğiniz terör etkisine sahip olmayacak.” Ona göre Rus komutanlar, en büyük etkinin sağlanabileceği anı yakalamak istiyor. Görünüşe göre Rusya, “bu saldırı dalgasını daha ileri bir tarihte uçurmak” amacıyla son haftalarda seyir füzelerini durdurmuştu. Sonuçta enerji ve ısı kaynakları yok edilerek nüfus yıpranmalı. Mölling, Rusya’nın saldırılarının geçen yıla göre daha etkili olabileceğini varsaydı. “Geçen kış altyapı biraz daha iyiydi” dedi.


Rusya hedeflerine ulaşana kadar pes etmeyecek
Çatışmanın hızla durdurulması ihtimalini görmüyordu. Rus tarafı şu anda müzakerelere başlamak veya savaşı yavaşlatmak için hiçbir neden görmediğini açıkça belirtti. Rus liderliğini, kendi askerlerinin acı çekmesini ve ölmesini umursamamakla suçladı. İnsanlığın standartları tüm anlamını yitirirdi. Başkan Vladimir Putin yeni bir dünya düzeni yaratmakla ilgileniyor.


Moskova liderliği, hak iddia ettiği bölgeleri alamadığı ve yalnızca kısmen kontrol ettiği bir çözüme hazır olmadığına dair açık bir mesaj veriyor. Bu, Ukrayna için tüm yorgunluğa ve olumsuz hava koşullarına rağmen tek bir seçeneğe sahip oldukları anlamına geliyor: “Vazgeç ya da savaşmaya devam et.” Ancak vazgeçmek, yalnızca bölgeden değil, orada yaşayan insanlardan da vazgeçilmesi gerektiği anlamına geliyor. “Bunun sorumluluğunu kim almak ister?” uzmana sordu.


cl

#Konular