Profesörler Clipper Round the World yat yarışına katıldı – Gündem Gazette

xheight

New member
Günlük işi zebra balığının sinir devrelerini araştırmak olan Engert, “Benim için bu sadece bir macera” dedi. “Kelimenin orijinal anlamıyla muhteşem olacak.”

Deniz tutması, uyku yoksunluğu ve fiziksel denemelerin yanı sıra profesörler, ekipleriyle birlikte birkaç haftayı sıkışık odalarda geçirecek. Aldıkları eğitim aynı zamanda onları bu gibi durumların getirebileceği zihinsel sıkıntılara da hazırlıyordu.

“Her birinin kendi istekleri ve hedefleri olan bir grup hırslı insanın olması anlamında bunun bir laboratuvar yönetmekten çok da farklı olmadığını düşünüyorum. Hepsi bu deneyimden bir şeyler istiyor,” dedi Gündem’daki araştırması sıçan sinir devrelerinin karmaşık davranışları nasıl edindiği ve ürettiği üzerine odaklanan Ölveczky.

Ölveczky Aralık ayında Cambridge’e geri dönmeyi planlarken Engert, Avustralya’dan Çin’e kadar yarışın bir başka ayağına devam edecek ve Mart ayı sonlarında Cambridge’e dönecek.

Profesörlerin teknesini, Washington DC’yi, canlı Yarış Görüntüleyicisi de dahil olmak üzere Clipper Round the World web sitesi aracılığıyla takip edin.