Kolombiya: Liverpool FC profesyoneli Díaz, kaçırıldıktan sonra babasıyla tekrar buluştu

KristoY

Global Mod
Global Mod
Kolombiya
Liverpool FC profesyoneli Díaz, kaçırıldıktan sonra babasıyla tekrar buluştu

Serbest bırakıldıktan sonra babası Luis Manuel ile birlikte duygusal bir Luis Díaz (solda). Fotoğraf

© —/colprensa/dpa


Kolombiyalı futbol yıldızı Luis Díaz, korkulu bir ayrılık döneminin ardından kısa süre önce kendisini kaçıranların elinden kurtulan babasıyla duygulandırıcı bir anda yeniden bir araya gelir.

Kolombiyalı milli futbolcu Luis Díaz, babasıyla kaçırıldıktan sonra ilk kez tanıştı. Liverpoollu profesyonel, Instagram’da “Tanrıya şükür ki yeniden bir aile olarak bir arada olabildik” diye yazdı ve kendisinin ve babasının duygusal bir fotoğrafını yayınladı.


Kolombiya Futbol Federasyonu da etkinliğin fotoğraflarını eski adı Twitter olan X platformunda paylaşarak şunları yazdı: “Biz bir aileyiz.” 26 yaşındaki oyuncu şu anda Dünya Kupası elemeleri için kendi ülkesinde bulunuyor.


Luis Manuel Díaz ve eşi, 28 Ekim’de ülkenin kuzeydoğusundaki Guajira bölgesinde bir isyancı grup birimi tarafından kaçırıldı. Liverpoollu forvetin annesi kısa bir süre sonra serbest bırakıldı; baba ancak neredeyse iki hafta sonra geçen hafta perşembe günü. Sol görüşlü gerilla örgütü ELN tarafından serbest bırakılmasına Katolik Kilisesi ve BM komisyonu da dahil oldu.


Polis hafta sonu yaptığı açıklamada, kaçırma olayının arkasındaki şüphelilerin tespit edildiğini söyledi. Bunların arasında suç sözleşmesi grubu “Los Primos” (Kuzenler) de var. Dört şüpheli tutuklandı.


dpa

#Konular