Kabullerin nasıl değişebileceği konusunda 5 eğitim akademisyeni – Gündem Gazetesi

xheight

New member
Yüksek öğretim liderleri, Gündem ve Kuzey Carolina Üniversitesi’ndeki ırk bilincine sahip kabul programlarına karşı geçen Perşembe günü Yüksek Mahkeme’nin kararının sonuçlarını çözmenin aylar alacağı konusunda hemfikir. Bir üniversite başvurusunun gelecekte nasıl görüneceğini etkileyebilir. Ancak en büyük endişeleri, bunun merkezi misyonu nasıl etkileyeceğiyle ilgili: kampüste ve toplumda eşitliği ve katılımı teşvik ederek öğrencileri çeşitli ulusal ve küresel topluluklarda hayata hazırlamak. Gazete bundan sonra ne olacağını düşünmek için beş eğitim bilimcisi ile görüştü. Röportajlar netlik ve uzunluk için düzenlendi.

Bu yüksek öğrenim için ne anlama gelecek?

Meira Levinson
Juliana W. ve William Foss Thompson Eğitim ve Toplum Profesörü, Gündem Eğitim Enstitüsü

“Yüksek öğrenime erişimi olan öğrencilerin çoğunluğunun, yüksek öğretime çok veya orta derecede seçici olan kurumlar aracılığıyla değil, topluluk kolejleri gibi seçici olmayan kurumlar aracılığıyla eriştiklerini hatırlamanın önemli olduğunu düşünüyorum. Sonuçları düşündüğümüzde, bunun çoğunlukla seçici veya oldukça seçici olan az sayıdaki kurum için gerçekten geçerli olduğunu hatırlamak önemlidir. Aynı zamanda, bu küçümsenecek bir şey değil, çünkü bunlar Amerika Birleşik Devletleri’ndeki ve dünyadaki güç dağılımını yansıtan ve bu güç sistemini ileriye doğru güçlendirebilecek veya bozabilecek kurumlar. Bu nedenle, bu alanlara kimin eriştiği, bu alanlarda gerçekleşen öğrenmenin doğasının ne olduğu ve daha geniş dünyaya açıldıklarında bu alanlarda kazanılan kimlik bilgilerine, ağlara ve bilgiye kimin sahip olduğu önemlidir. . Ve bu, ne yazık ki, yine daha da dar olacak. Bu, daha çeşitli bir liderlik sınıfına ve daha düşünceli liderler grubuna sahip olma amacına yönelik bir gerilemedir.”

Ruth Simmons.

Ruth Simmons
Prairie View A&M Üniversitesi’nin eski başkanı, Smith College ve Brown Üniversitesi’nin fahri başkanı ve Tarihsel Olarak Siyah Kolejler ve Üniversiteler ile ilişkiler konusunda Gündem Üniversitesi başkanının kıdemli danışmanı

“Bence bu, tüm gruplarda adaleti sağlamaya yönelik yaklaşımımızı yeniden şekillendirmemiz ve bu çabanın bir sonraki aşaması olacak fikirler bulmamız gerektiği anlamına geliyor. Ben bir bakıma öyle değerlendiriyorum. Bu kabul koşullarında adaleti sağlamak için yeni bir aşamaya giriyoruz. Sadece işe gitmemiz ve bunun neyi gerektireceğini anlamamız gerekiyor.”

Richard Weisbourd.

Richard Weissbourd
Kıdemli Eğitim Öğretim Görevlisi, Gündem Eğitim Enstitüsü ve Gündem Kennedy Devlet Okulu

“Üniversite kampüslerindeki çeşitlilikte büyük kayıplar olacak. Çeşitlilik birçok çocuğun geleceği için çok önemli ve aynı zamanda insanların kendileri ve dünya hakkında bir şeyler öğrendiği sağlıklı bir topluluğa sahip olmaları açısından da önemli.”

Kabul süreçlerinin nasıl değişmesi gerekecek?

“Her zaman üniversitelerin insanların zeka, iş kalitesi vb. konularda yargıda bulunmaları için ideal yerler olduğunu söylerim. Ve yıllarca muhakememiz yerine vekillere güvendik. Test puanlarına güvendik. İnsanların daha önce ne yaptığını ve geçmişteki bu performansın nereye götürdüğünü anlamak olan temel çalışma dışında, insanların nereden geldiği okullara vb. güvendik. Benim endişem, insanların bu denenmiş ve doğrulanmış insanları yargılama ölçütlerini parçalayacak şekilde bununla mücadele edecek enerji ve cesarete sahip olamayacakları.”
— Ruth Simmons

“Endişelendiğim şeylerden biri, yüksek kaliteli rehberlik danışmanlarına veya diğer tür üniversite erişim programlarına erişimi olan, yüksek başarıya sahip beyaz olmayan genç insanlar arasında göreceğimiz artan eşitsizlikler. Kolejlerin onları kabul etmelerini sağlayacak geçmişleri hakkında, kolej makalelerinde ve ek materyallerde nasıl yazdıkları konusunda onlara koçluk verebilecek ve sahip olamayacak çok daha geniş bir harika, yüksek başarılı beyaz olmayan öğrenci seti. bu erişim ve rehberlik.”
— Meira Levinson

Mandy Savitz-Romer.

Mandy Savitz-Romer
Nancy Pforzheimer Aronson Gündem Eğitim Enstitüsü’nde İnsani Gelişme ve Eğitim alanında Kıdemli Öğretim Görevlisi

“Kolejler ve üniversiteler, sadece kabul edilen sınıflar değil, aynı zamanda başvuranlar arasında da ırksal olarak farklı başvuran ve kabul edilen sınıflar oluşturma taahhütlerini ikiye katlamaları gerekecek. Bunun anlamı, başvuru havuzlarını nasıl oluşturduklarını ve öğrencilere üniversite kampüslerine ait olduklarını nasıl ileteceklerini düşünmeleri gerektiğidir.

“Yüksek öğrenim kurumlarının başvuru süreçlerini yeniden düşünmek için mücadele ettiğini göreceğiz. Diğerlerinin deneme sorularını değiştireceğinden şüpheleniyorum ve fakültelerini bir uygulamada ırkı nasıl anlayacakları konusunda eğitmeleri gerekecek. Bu öncelikle, zaten düşük sayıda Siyah, Latin ve Kızılderili mirasına sahip öğrenciyi kaydeden oldukça seçici kurumları etkileyecektir. Benim bakış açıma göre, kolejler ve üniversiteler, üniversite arama sürecini çok daha önceden düşünmeli ve öğrencilere gelecekleri hakkında düşündükleri erken bir noktada ulaşmanın yollarını bulmalı.”

“Pek çok üniversite, birçok farklı geçmişe sahip insanları aktif olarak işe almak ve mali yardıma odaklanmak için daha fazlasını yapabilir. Mali yardımların artırılması birçok açıdan önemli olacaktır. Üniversiteler, Kaliforniya gibi ırk bilincine sahip programların yasaklandığı eyaletlere de bakmalı ve yaptıklarının işe yaradığına çok dikkat etmelidir.
—Richard Weissbourd

Thomas Kane.

Thomas Kane
Walter H. Gale Eğitim ve Ekonomi Profesörü, Gündem Eğitim Enstitüsü

“Bugünkü karar, ırkın belirli bir amaç için – çeşitliliği teşvik etmek için – kullanılmasını yasaklıyor. 1978’den beri mahkeme, tarihi yanlışları düzeltmek için ırkın kullanılmasını hiçbir zaman onaylamadı. Yine de, ‘Bu görüşteki hiçbir şey, üniversitelerin bir başvuru sahibinin ırkın hayatını nasıl etkilediğine dair tartışmasını, ayrımcılık, ilham veya başka bir şekilde dikkate almasını yasaklayacak şekilde yorumlanmamalıdır’ yazarak, çoğunluk görüşü yararlı bir şekilde bu soruyu yeniden açtı ve bizi davet etti. okullarda, mahallelerde, her yerde ırksal eşitsizliğin pek çok öğrenci için fırsatları sınırlamaya devam etmesiyle yüzleşmek. Üniversiteler ‘çeşitlilik gerekçesini’ kaybetmiş olabilir, ancak yargıçlar onlara daha büyük bir ahlaki güce sahip bir gerekçe sundu: ırksal önyargının bireysel öğrenciler üzerindeki devam eden etkilerini ele alma yetkisi.”

Bu, eşitliği ve katılımı teşvik etme savaşını etkileyecek mi?

“Şaşırmadım ama üzüntü ve hayal kırıklığı hissediyorum. Amerika Birleşik Devletleri’ndeki insanların çoğunluğunun, Yüksek Mahkeme yargıçlarının çoğunluğu da dahil olmak üzere, bir tür eşitlik ve hakkaniyet kavramına bağlılık hissettiğine inanıyorum. İnsanların ırkı hesaba katan kararlar almanın adaletsiz göründüğüne dair sezgilerini de anlıyorum çünkü bu, insanlara ayrıcalıklar vermek veya keyfi olan bir şeye, yani ırksal tanımlamalarına dayanarak onları reddetmek gibi görünüyor. Ancak kararın, çoğu insanın benimsediğini düşündüğüm eşitlik fikri için talihsiz olduğunu düşünüyorum; bu, olumlu bir fark yaratmak ve toplumumuzun daha adil bir topluluk haline gelmesine yardımcı olmak için eşit fırsatlar kavramıdır. hepsi için. Bu kararın o hedefi geri getireceğini düşünüyorum.”

— Meira Levinson

“Lise öğrencileriyle çalışıyorum. Lise danışmanları ve üniversite erişim uzmanları yetiştiriyorum. Benim için en büyük endişe, lise öğrencileri, özellikle de beyaz olmayan öğrenciler için çıkarımdır. Bu mesaj potansiyel olarak, eğer çok sayıda yetişkin ve eğitimci tarafından aracılık edilmezse, Siyahi ve Latin kökenli öğrencilerin üniversiteye gitme istekleri üzerinde feci bir etkiye sahip olacaktır. Ve nihayetinde bunun kampüslerimiz, iş gücümüz ve vatandaşlarımız üzerinde bir etkisi olacak.”

— Mandy Savitz-Romer

Günlük Gazete

En son Gündem haberlerini almak için günlük e-postalara kaydolun.