Hikayesi/Hikayesi: “Kayınvalidem kocamın bipolar kişilik bozukluğu olduğunu sakladı”

fahri

Global Mod
Global Mod
Onun hikayesi: Tanıştıktan 7 ay sonra evlendik ve ayarlı bir düzendi. Kocam sık sık sinir krizi geçirdi ve sonra aniden bir köpek yavrusu kadar tatlı oldu. Ben iki aylık hamileyken evliliğimizin dokuzuncu ayı olana kadar sık sık ona ne olduğunu merak ettim, onun bir akrabası evliliğimizden beş yıl önce doktorlar tarafından bipolar olarak ilan edildiği gerçeğini ağzından kaçırdı. Ben 33 yaşındayım ve kocam 40 yaşında ve kocamın 40 yaşına kadar bekar olmasının sebebinin uygun olmayan vücudu olduğunu düşündüm ama gerçekte onun akıl sağlığı sorunuydu. Şimdi 2,5 yaşında bir oğlumuz var ve onun da hayatından endişe ediyorum. Bir gün bir öfke nöbeti içinde bebeğimin sırtına tokat attı çünkü bebeğim beni onun öfkesinden korumaya çalışıyordu. Ne yapacağımı bilmiyorum. Onu terk etmeli miyim? Çocuğum acı çekecek mi? Lütfen bana bir yön göster.

Onun hikayesi:
Öfke sorunlarım var ve evet, bipolar durumumu karımdan gizlediğimize katılıyorum. Ama kadını çok seviyorum ve o ve oğlum olmadan dünyamı hayal edemiyorum. Öfke kontrolü yapıyorum ama bir gün o kadar sinirlendim ki, kavgalarımızın arasına girdiğinde yanlışlıkla oğluma vurdum. O geceye her zaman pişman olacağım ama sanırım karım beni terk etmek istiyor. Bunu henüz söylemedi ama oğlumuzla birlikte benden uzaklaşmaya cüret ediyor çünkü oğlum onun için benden daha önemli. Ona iyi davranmadığımı biliyorum ama gitmesine izin veremem… Lütfen bana yardım et çünkü ailemi geri almak için her şeyi yapmaya hazırım.

Ravi’deki Hava Atman
Ruhsal lider ve AiR Gerçekleştirme Enstitüsü’nün ve AiR Aydınlanma merkezinin kurucusu

Ona:
Bipolar bozukluk teşhisi konduysa ve evliliğiniz sırasında bunu karınızdan sakladıysanız, o zaman birkaç günahtan suçlusunuz. Bir kadın inançlı ve güvenilir bir erkekle evlenir ve siz ruh sağlığınızı gizleyerek onun güvenine ihanet etmiş olursunuz. Ve şimdi, evliliğinizi kurtarmak istiyorsanız, önce eşinizden gerçeği saklayarak bir günah işlediğinizi kabul edin ve bunun için özür dileyin. İkincisi, onun sevgisini, şefkatini ve bakımını borçlusunuz. Onu sev ve onunla ilgilen. Onunla iletişim kurmaya çalışın ve bu ilişkiyle ilgili korkularını ve endişelerini de dinleyin. Üçüncüsü, öfkenizin ve bipolar durumunuzun farkında olmanız gerekir. Ruh sağlığı sorunlarınız üzerinde çalışmalı ve onları iyileştirmeye çalışmalısınız ki kazara bile olsa eşinize ve çocuğunuza zarar vermemelisiniz. Ya doğru yolu seçmeye başlıyorsun ya da sadece karını değil, oğlunu ve hayatını, hepsini kaybetmeye hazırsın. Bu yüzden çok geç olmadan çoraplarınızı giymeli ve evliliğinizi ve kendinizi geliştirmeye çalışmalısınız.

Ona:
Akıl hastalığını, bipolar bozukluğunu saklayarak seni aldatan bir adamla evlendin. O zaman bunu bilmemen çok yazık oldu ve bildiğinde zaten hamile kaldın. Şimdi bu evlilikten bir çocuğunuz var. Bu durumdan çıkmanın kolay bir yolu var – boşanma. Ancak boşanma, sizin veya çocuğunuz için kolay bir çözüm değildir. Hayatınız sizin için zor bir soru sordu ve cevap, bu dünyadaki her şeyin karma nedeniyle gerçekleştiğine dair ruhsal anlayışınızı genişletmede yatıyor. Başına ne geldiyse karmik döngünün bir parçası ve bu durumdan kaçmak sadece bu karmayla tekrar yüzleşmek zorunda kalacağın anlamına geliyor. Bu nedenle, samimi tavsiyem, bunun dışına çıkmamaya çalışmanızdır. Endişelerinizi kocanıza ifade edebilir, onunla açık bir konuşma yapabilir ve ikiniz de bir çözüm için çalışabilirsiniz. Ayrıca kocanızın bipolar durumunu ve öfke sorunlarını çözmek için profesyonel yardım isteyebilirsiniz. Bu evliliğe elinden gelenin en iyisini yap ve devam edemezsen işe yaraması için elinden gelenin en iyisini yap.

Vishal Bhardwaj, Kurucu ve İlişki Koçu, Başarı İçin Tahminler

Bipolar bozukluk, çok sık ve yüksek ruh hali değişimlerine ve enerji seviyelerinde değişikliklere neden olan kronik bir duygudurum bozukluğudur. Bu dalgalanmalar ya kişinin aşırı duygu, düşünce ve enerjiyi çok kontrol edilemez bir şekilde hissettiği yüksek bir aralıkta ya da yorgunluk, değersizlik hissi, yalnızlık ve hatta iştah düzeninde değişiklikler gibi semptomların baskın olduğu depresif evrededir. . . .

Öncelikle, herhangi bir depresyon veya akıl hastalığının ‘manyak’ olarak ele alınmaması gerektiğini ve düzenli danışmanlık ve tıbbi bakımın çok etkili olabileceğini kuvvetle vurgulamak isterim.

Onun için: Ne yazık ki, akıl hastalıkları toplumumuzda hala tabu olarak görülüyor ve bu nedenle en ileri aşamaya ulaşmadıkça genellikle görmezden geliniyor. Partner hakkındaki gerçekleri gizlemenin ilişkinin temellerini ciddi şekilde bozabileceği konusunda kesinlikle haklısın. Ama dediğim gibi, çoğu zaman hasta bile zihinsel sağlık sorunları olduğunu düşünmez. Muhtemelen kocanız için de durum böyledir.

Erkeğinize sabırla destek olmanızı tavsiye edeceğim ve ondan burada uzman yardımı almasını rica edeceğim. Onu hayal kırıklığına uğratmak ölümcül olabilir veya en azından gelecekte iyileşme şansını azaltabilir.

Onun için:
Kabul, zihinsel sağlık sorunlarını iyileştirme yolundaki en zor adımdır. Doğru yoldasın ama uzman yardımına ihtiyacın var ve buna şimdi ihtiyacın var. Sağlık bozukluklarının aşamaları vardır ve kendi kendine yardım her zaman yeterli olmayabilir. Bu konuda bir uzmandan yardım almanızı şiddetle tavsiye ederim.

Ayrıca okuyun: Koreli kalp hırsızı Lee Min Ho’nun aşk hayatı

Ayrıca okuyun: Haftalık kariyer falı: 15 – 21 Kasım 2022