Donald Trump: Bu ekibin ABD seçimlerini kazanmasına yardım etmesi gerekiyor

KristoY

Global Mod
Global Mod
Danışma ekibi
Disiplinli, sessiz, sadık: Bu insanların Trump'ın kazanmasına yardım etmesi gerekiyor

Donald Trump'ın arkasındaki ekip: Brian Jack (soldan 2.), Jason Miller (soldan 3.), Susie Wiles (sağdan 2.) ve Dan Scavino (sağdan)

© Chip Somodevilla/Getty Images Kuzey Amerika/Getty Images / AFP


Donald Trump genellikle yüksek sesle konuşsa da ekibi şaşırtıcı derecede dikkat çekmeden hareket ediyor. Eski ABD başkanının ikinci seçim zaferi üzerinde Haberin Detaylarıda kim çalışıyor?

Donald Trump dört yıl önce ABD başkanlık seçimlerine aday olduğunda, zaman zaman güç mücadeleleri, medya sızıntıları ve işten çıkarmalarla kaotik bir izlenim bırakan gevşek bir danışman grubu tarafından desteklenmişti. Reuters haber ajansının kampanya ekibine yakın bir düzineden fazla kişiyle yaptığı görüşmelerden öğrendiğine göre bu sefer işler farklı gidiyor. Yaklaşık altı yakın danışmandan oluşan bir iç çevre, kararlı bir şekilde sadıktır, disiplinli bir şekilde çalışır ve büyük ölçüde Haberin Detaylarıda kalır. Cumhuriyetçi danışman Scott Reed, Demokrat Joe Biden'ın birinci sınıf bir Trump kampanya ekibiyle çalışacağını söyledi. “Takipçilerin çoğu elendi.”Iowa'daki ön seçimlerden sonra, yeni bölgenin en önemli iki üyesi kısa bir süreliğine ilgi odağı haline geldi: eski denizci Chris LaCivita ve 1980'de Ronald Reagan'ın kampanyasını yürüten Susie Wiles. Onlar sadece zafer istiyorlar ve Amerika'yı yeniden büyük yapmak istiyorlar,” dedi Trump sahnede arkasında duran iki kişiye. “Konuşma yapmak istemiyorlar, fotoğraf çekmek istemiyorlar, sadece işlerini yapmak istiyorlar, değil mi?” Her ikisi de medyaya farklı görünüyor: LaCivita konuşkan görünüyor, Wiles ise kısa cevaplarla daha içine kapanık görünüyor.


Pek çok kişi Donald Trump'ın arkasındaki ekibi tanımıyor
Trump 2016 kampanya danışmanı Corey Lewandowski, “Çoğu insan Susie Wiles'ın kim olduğunu bilmiyor. Çoğu insan Chris LaCivita'nın kim olduğunu bilmiyor. Bu kötü bir şey değil” dedi. “Her gün işlerini yapıyorlar.” Bir de adı uçağın gövdesine kazınan adam var: “Bu Donald Trump ve onu böyle seviyor.” Aslında iş adamının danışmanlarından bağımsız hareket ettiği ve ılımlı seçmenlerin hoşuna gitmeyen, istenmeyen yorumlar yaptığı da bir gerçek. Reuters'e konuşan LaCivita hiyerarşiyi doğruladı: 1991 Körfez Savaşı'nda yaralanan gazi, “Emir komuta zinciri konusunda herhangi bir kafa karışıklığı yok” dedi. “O zirvede.”


Gürcistan'daki duruşma

Lütfen gülümsemeyin: Bunlar Trump ve diğer sanıkların sabıka fotoğrafları

İçeriden birine göre, toplam üç düzine kampanya ekibi üyesi, Trump'ın Mar-a-Lago konutundan çok da uzak olmayan Palm Springs'teki sıradan bir binada çalışıyor. Yakın çevre her sabah saat 9'da sorunları planlamak ve tartışmak için toplanır. Güç mücadelelerinden kaçınmak için herkesin sesini duyurması önemlidir. “Herkes bir araya gelene kadar toplantıdan ayrılmayacağımızda ısrar ediyoruz.” Edinilen bilgiye göre, haftada birkaç kez görüştükleri Trump ile sorunları tartışan kişi Wiles oluyor. Wiles ve LaCivita adaylarına her zaman tutarlı önerilerde bulunuyor.

Donald Trump bağışçıların gözünden mi kayıyor?  Yoksa Cumhuriyetçiler geçici bir düşüş mü yaşıyor?

Haber bloğu

ABD seçimleri 2024
Donald Trump, Nikki Haley ve Joe Biden'dan daha az bağış topladı
22 saat önce

Danışmanların net sorumluluk alanları vardır
İçeridekilere göre Wiles aynı zamanda finans ve seyahatten de sorumlu. Bu nedenle medyayla ilgilenmek, karma dövüş sanatları organizatörü olan Ultimate Fighting Championship'te (UFC) iletişim sorumlusu olarak çalışan Jason Miller ve Steven Cheung'un sorumluluğundadır. Dan Scavino sosyal medyayı yönetiyor. Yakın çevrede ayrıca Trump'ın görevdeki ilk döneminde Beyaz Saray'da üst düzey bir pozisyonda görev yapan Brian Jack de var. Diğer politikacılarla olan temasların çoğundan o sorumludur. Ayrıca LaCivita, Reuters'e yaptığı açıklamada, Trump'ı birçok farklı kişiden tavsiye alma alışkanlığından caydırmaya yönelik hiçbir girişimde bulunmadığını söyledi. “Fakat yapımız açısından zaten sahip olduğumuz şey yakın bir grup.”


tkr/Alexandra Ulmer, Nathan Layne ve Steve Holland
Reuters

#Konular