“Babamdan utandım”: Kızın sosyal medyadaki itirafı aşk kazandı

fahri

Global Mod
Global Mod
Cep telefonunu kullanamayan veya İngilizce kelimeleri telaffuz edemeyen anne babalardan utanmamız bize garip gelmiyor. Birçok kez bilinçli veya bilinçsiz olarak babalarımızla annelerimizle alay ettik, aksanlarıyla alay ettik.

Ancak sonradan gelen pişmanlıkla yaşamak son derece korkunçtur.

Biharlı genç bir kız, sosyal medyada babasının mesleğine karşı her zaman çekinceleri olduğunu paylaştı.

Kız, küçük bir çocukken babasının paanwala (tembul yaprağı satan kişi) mesleğini kabul etmekte nasıl tereddüt ettiğini ve şimdi onunla nasıl gurur duyduğunu anlattı.

Bihars Prachi Thakur, şimdi onun gibi ebeveynlerinin mesleği hakkında konuşmayı sevmeyen milyonlarca çocuğa ilham kaynağı oldu. Hikayesini 4 ay önce LinkedIn’de yayınlamıştı.

“Babamdan utandım.

Hayır gerçekten.

“Tumhare papa paan ki dukan karte hain.”

(Baban bir betel dükkanı işletiyor.)

Ağabeyimin bir arkadaşı herkesin önünde ağladığında eve ağlayarak gelmiştim.

Babamın yaptıklarından utandım.

Diğer babalar gibi çalışmasını istedim – belki büyük bir mağazası olsun ya da ofis çalışanı olsun ya da en azından iyi bir bisikleti olsun?

Keşke diğer babalar gibi güzel ütülenmiş gömlekleri olsaydı – beyaz mı yoksa açık renkli mi?

İyi defterlerimiz olsun diye maaş almasını istedim – belki Navneet veya Classmate (bunları hatırlıyor musunuz?)?

Hiçbiri yoktu.

Ama elinde ne var biliyor musun?

Başarı için Ölümsüz Ruh!

Kızların on yaşından sonra evlendirildiği kasabamda babam beni yüksek öğrenime devam etmem için teşvik etti.

Kızların gece dışarı çıkmasına izin verilmediği bir zamanda, babam sunum yaptığım gece beni etkinliklere götürürdü.

Çoğu kıza kibarca konuşmanın ve seslerini kısmanın öğretildiği bir zamanda, babam bana sahneye güvenle çıkıp seyircinin ilgisini çekmenin püf noktalarını öğretti.

Kimsenin kız öğrencilerine odaklanmadığı kasabamda, babam yüksek lisansım için Pondicherry’ye kadar bana eşlik etti.

Kasabamdaki kızların ailece yemek dersleri aldığı bir zamanda, annem yokken babam bizim için yemek yapardı. Büyüdüğümde bile mutfağa girmeme asla izin vermezdi.

Diğer ofis babalarının bir çeyiz için biriktirdiği bir zamanda, babam seyahatlerime ve konferanslarıma harcıyordu.

Kadınların evde oturmasının normal olduğu bir dönemde babam spor salonuna gitmesi için anneme destek oldu.

Ve diğer babaların oğullarına erkeksi ve sert olmayı öğrettiği bir zamanda, babam en büyüğüm için destekleyici bir ortak rolüydü.

İnsanlar bana sahnede özgüvenimin sırrını soruyorlar.

Ve bugün fasulyeleri dökmek istiyorum.

Onu her zaman önümde en ön sırada otururken görüyorum ve BU!!

Beni harekete geçiren şey bu.

Yani evet.

Babamdan “utandım”.

Şimdi onun gururlu kızıyım.

Ah, şimdi ne yapıyor?

Hala ocakları tamir ediyor.

Prachi’nin babası, toplumun çocuğuyla ne yapacağını dikte etmesine asla izin vermez. Derslerinin önüne geçmesine asla izin vermezdi. Her zaman elini tuttu ve onu ileriye doğru sürükledi, toplumun prangalarını kırdı. Babasının yardımıyla Pondicherry Üniversitesi’nde yüksek lisansını tamamladı ve bir TEDx konuşmacısı. Halen Turizm ve Otelcilik sektöründe faaliyet göstermektedir.

Bir zamanlar babasından utanan kızın artık ikinci bir düşüncesi yoktur. Hâlâ aynı dükkânı işleten babasını gururla kabul eder ve onu şımartmak için hiçbir fırsatı kaçırmaz.

Prachi’nin mesajına buradan göz atın: