Tiroid Kanserinden Kurtulan, göz ardı edilmemesi gereken 5 ilk işareti listeliyor

fahri

Global Mod
Global Mod
“Genç, zinde ve sağlıklı” olan ve ailesinde tiroid kanseri öyküsü olmayan Christina McKnight, 2014 yılında teşhis konduğunda 27 yaşındaydı. Daha sonra bir Facebook videosunda semptomları haftalarca görmezden geldiğini ve yalnızca kocası Mathew Mcknight onu bunu yapmaya “zorladıktan” sonra tıbbi yardım istediğini itiraf etti.

Viral videoda McKnight, semptomlarına neden olan şeyin işte terfi alma stresi olduğuna inandığını ifade etti. Öte yandan, uyuşukluğu, kafa karışıklığı, kuru cildi ve kırılgan saçları daha uğursuz bir şeyin belirtileriydi.

Independent’ta yer alan habere göre Mcknight, spor yapıyor ve formda bir yaşam tarzı yaşıyor. “Başıma geleceğini hiç düşünmediğim şeylerden biriydi. Gençtim, zinde ve sağlıklıydım. Yarı maraton koşmuştum, üç yıl CrossFit yapmıştım ve ailemde bilinen bir kalıtsal tiroid hastalığı yoktu. Değil.” hiç.”

“Kendimi gerçekten yorgun hissetmeye yeni başlamıştım ve kafam çok karışmıştı, ama bunun nedeninin sadece terfim olduğunu sanıyordum. İşlerimi eskisi gibi halledemezdim. Pazar günü işe gitmem gerekirdi.” Beynim çok sisli olduğu için Bayan McKnight ayrıca cildi kururken saçlarının “garip bir şekilde kırılgan” hale geldiğini fark etmeye başladı” dedi ve semptomlarını açıkladı.

Bayan Mcknight, doktorunun tavsiye ettiği gibi tiroid kanseri olduğunu ortaya çıkaran bir ultrason ve biyopsi geçirdi. Başlangıçta tanıyı kabul etmekten korkuyordu çünkü bu tiroidinin alınması anlamına geliyordu. Ancak, ikinci bir görüş aldıktan sonra Kasım 2014’te tiroidektomi ve ardından tiroid kalıntılarını gidermek için Ocak ayında radyoaktif iyot ablasyon tedavisi gördü.

Mcknight, hastalık teşhisiyle ilgili olarak, “Neyse ki, doktorum yakın zamanda başkalarına tiroid kanseri teşhisi koyduğu için semptomlarımı fark etti. Boynumu hissetti ve farkında bile olmadığım bir yumru buldu ve teşhisle topun yuvarlanmasını sağladı.” ”

Bir yıl sonra, nihayet her şeyi netleştirdi. Kaybettiği hormonlarını telafi etmek için tiroid replasman enjeksiyonları aldı.