Pakistan eski Başbakanı İmran Han’ın konvoyunda bulunan araç kaza yaptı.

KristoY

Global Mod
Global Mod


YENİ DELHİ: Geçmişte bir araç Pakistan Başbakanı Imran Khan’ın konvoyu bir kazayla karşılaştı. kaza Cumartesi günü bir duruşma için İslamabad’a giderken Toshakhana davası.
İslamabad’daki bir yerel mahkeme, kolluk kuvvetlerinin önceki birden fazla duruşmayı atladığı için onu tutuklamak için uzun süren girişimlerine rağmen tutuklanmaktan kaçınan Imran Khan aleyhindeki Toshakhana davasının duruşmasına devam edecek.
Khan, Twitter’da şunları söyledi: “Tüm davalarımda kefaletle serbest bırakılmama rağmen, PDM hükümetinin beni tutuklamayı planladığı artık açık.”

Ayrıca, Lahor kuşatmasının tamamının bir davada mahkemeye çıkmamı sağlamakla ilgili olmadığı da artık açık… https://t.co/jZ04Y4LzmW

— İmran Han (@ImranKhanPTI) 1679123689000
İmran, hükümetin tutuklama planının, ülkenin eski başbakanı Navaz Şerif aleyhindeki tüm davaları sonuçlandırma amaçlı “Londra planının” bir parçası olduğunu yineledi.

Bu arada Punjab Polisi, Bushra Begüm’ün yalnız olduğu Zaman Parkı’ndaki evime saldırı düzenledi. Hangi yasaya göre bir… https://t.co/JnqnRZzy76

— İmran Han (@ImranKhanPTI) 1679124670000
Pakistan’ın Tehreek-e-Insaf (PTI) partisinin 70 yaşındaki lideri Khan’ın, Seçim Komisyonu tarafından yapılan şikayetle ilgili işlemlere katılmak üzere Ek Bölge Mahkemesi ve Oturum Yargıcı (ADSJ) Zafar Iqbal huzuruna çıkması bekleniyor. Pakistan’ın (ECP) varlık beyanlarında hediyelerin ayrıntılarını sakladığı iddiasıyla.

PTI şefi, parti arkadaşlarından oluşan bir konvoyla Lahore, Zaman Park’taki evinden ayrıldı ve İslamabad’a doğru yola çıktı.

İmran’ın gelmesi beklenen İslamabad’ın G-11 bölgesindeki adliye binasının dışında sıkı güvenlik önlemleri alındı.
Geçen Kasım ayında bir suikast girişiminden sağ kurtulan Khan’ın güvenliğini sağlamak için bölgeye büyük bir polis birliği gönderildi.
(Ajansın katkısıyla)