Khan: Imran Khan, PTI mitingini başarılı kıldıkları için Lahor halkına teşekkür ediyor

KristoY

Global Mod
Global Mod

LAHORE: Pakistan Tehreek-e-Insaf (PTI) Başkanı ve eski Başbakan Imran Khan, Lahorlulara Minar-e-Pakistan mitingini başarıya ulaştırdıkları için teşekkür etti.
İmran, mitinginden bir gün sonra Kağan Twitter hesabından şunları yazdı: “Lahor’u kapatan (haritaya bakın) ve 2.000 işçimizi tutuklayan haydut çetesine rağmen, Lahor halkı 6. Minar-e-Pakistan jalsamızı büyük bir başarı haline getirmek için akın akın geldi özellikle istiyorum Lahorlularıma beni bir daha yüzüstü bırakmadıkları için teşekkür etmek istiyorum. Seninle gurur duyuyorum.”
ARY News’e göre, Punjab hükümeti Minar-e-Pakistan’a giden yolları konteynırlar ve barikatlarla kapatarak PTI toplantısına erişimi engellemesine rağmen, oldukça büyük bir parti destekçisi oraya geldi.
Imran Khan, Cumartesi gecesi Lahor’daki Minar-e-Pakistan’da düzenlenen “tarihi” bir jalsa’da Pakistan ekonomisi için bir “yol haritası” sundu.
Eski Pakistan Başbakanı ve PTI başkanı Imran Khan, Cumartesi gecesi Lahor’daki Minar-e-Pakistan’daki PTI güç gösterisinde yaptığı konuşmada, geçici bir tehdit uyarısına rağmen Cumartesi gecesi PML-N liderliğindeki Pakistan hükümetini hedef aldı. Pencap hükümeti.
Hükümet, Minar-e-Pakistan yoluna konteynırlar yerleştirerek celsaya katılmak isteyenlerin önüne engeller çıkardı.
Jalsa sırasında Khan, ülkedeki mevcut durumdan Pakistan hükümetini sorumlu tuttu. “Atalarımız bu Pakistan için fedakarlık yaptı mı?” diye sordu.
Cumartesi günü erken saatlerde Khan, destekçilerini “hiçbir koşulda” geri adım atmamaya çağırdı ve partinin bu gece Minar-e-Pakistan’da düzenlediği mitingde “PTI’ye uygulanan zulme” halktan “tepki” geleceğini söyledi. Pakistan’ın Dawn gazetesinin bildirdiğine göre, Pencap geçici hükümeti tarafından “tehdit uyarısı” yayınlandı.
ARY News’in bildirdiğine göre, Pencap hükümeti uyarıda, patlayıcı maddeler taşıyan teröristlerin Lahor’a ulaştığını ve siyasi mitingleri veya bu olayların güvenliği için görevlendirilen kolluk kuvvetlerini hedef alacaklarını söyledi.
Hükümet, Minar-e-Pakistan yoluna konteynırlar yerleştirerek jalsaya katılmak isteyenler için engeller oluşturdu.
PTI toplantısı öncesinde, Lahor’daki Gulberg, Minar-e-Pakistan, Data Darbar’da bir internet kesintisi bildirildi. Lari Adda ve yakın alanlar.
ARY News’in bildirdiğine göre, PTI ayrıca partinin Twitter hesabı aracılığıyla parti görevlilerinin ve destekçilerinin Minar-e-Pakistan’a gece yarısından hemen önce ulaşan İmran Han’ın beklentisiyle salonu doldurduğunu gösteren bir görüntü paylaştı.