Jennifer Aniston Kısırlık Hakkında Konuşuyor: “IVF Yaptım, Hamile Kalmak İçin Çin Çayı Denedim”

fahri

Global Mod
Global Mod
Friends’ten hayranların favorisi Rachel, Jennifer Aniston kısa süre önce en derin kişisel bölümlerinden birine başladı. Allure ile özel bir röportajda, kendisi hakkında en viral söylentilerden biri hakkında konuştu, o da eski kocası Brad Pitt’ten çocuk istemediği için ayrıldığıydı.

Jennifer ayrıca Instagram profilinde derginin kapak kızı olarak poz verdiği birkaç fotoğrafı paylaştı.

53 yaşındaki oyuncu, Friends dizisindeki büyük popülaritesinden sonra her zaman ilgi odağı oldu. İki evliliği, kişisel hayatı ve yaşam tarzı her zaman medyada yer aldı.

Doğurganlığı hakkında Jennifer, birkaç yıl önce gebe kalmaya çalıştığını ve ayrıca tüp bebek (IVF) geçirdiğini açıkladı. “Bütün o yıllar, yıllar ve spekülasyonlar… Gerçekten zordu. Tüp bebek yaptım, Çin çayı içtim, adını siz koyun. Her şeyi üzerine attım. Biri bana söyleseydi her şeyi verirdim” Yumurtalarınızı dondurun . Kendine bir iyilik yap.” Öyle düşünmüyorsun. O halde bugün buradayım. Gemi yola çıktı” dedi.

Söylenti fabrikalarına göre, Jennifer çocuksuz kalmayı seçti. Allure’a “Gebe kalmaya çalışıyordum. Bu benim için zorlu bir yoldu, bebek yapma yolu” dedi.

Bozulan evliliğinin hikayelerini şöyle sonlandırdı: “Ve Tanrı bir kadının başarılı olmasını ve çocuğu olmasını yasakladı. Kocamın beni terk etmesinin, ayrılıp evliliğimizi sona erdirmemizin nedeni, ona çocuk vermeyecek olmamdı.”

“Şu anda saklayacak bir şeyim yok,” diye ekledi.

“IVF hakkındaki hikayemi korumak için çok uzun yıllar harcadım. Bu kısımlara karşı çok korumacıyım çünkü kendime saklayabileceğim çok az şey varmış gibi hissediyorum. [world] doğru olmayan hikayeler uydurur, bu yüzden doğruyu söylesem iyi olur. Kış uykusundan çıkmış gibi hissediyorum. Saklayacak bir şeyim yok” diyerek sözlerini tamamladı.

Tüp bebek (IVF)

Tüp bebek günümüzde çok popüler olan bir yardımcı üreme teknolojisidir. Çocuğun gebe kalmasına yardımcı olur ve hatta genetik sorunları önler. Tüp bebek başarı oranını belirleyen yaş ve kısırlığın nedeni gibi çeşitli faktörler vardır. Jennifer Aniston IVF’yi denediğinde ’30’lu ve 40’lı yaşların sonlarındaydı.

IVF’de dişinin olgun yumurtaları bir laboratuvarda sperm ile döllenir. Döllenmiş yumurta veya yumurtalar daha sonra uterusa aktarılır. Normalde, bir IVF döngüsü 3 hafta sürer, ancak prosedürler bölünürse bu süre uzayabilir.

Tüp bebek ya çiftin yumurtaları ve spermleri üzerinde çalışabilir ya da isimsiz donörlerden gelen yumurtaları ve spermleri kullanabilir.

Aynı zamanda çoğul gebeliklere de yol açabilir. Bununla birlikte, pahalı ve zaman alıcı bir süreç olduğu için tüp bebek kullanımı genellikle sınırlıdır.