Federal Hükümet: Lindner, Porsche’sinin ve Sylt’in düğününün arkasında duruyor

KristoY

Global Mod
Global Mod
Federal hükümet
Lindner, Porsche’sinin ve Sylt düğününün yanında duruyor

Federal Maliye Bakanı Christian Lindner (FDP) ve eşi Franca Lehfeldt, Sylt’teki kilise düğününün ardından Porsche Targa’ya biniyor. Fotoğraf

© Axel Heimken/dpa

Maliye Bakanı Christian Lindner ile gazeteci Franca Lehfeldt’in şık düğününün fotoğrafları 2022’de manşetlere çıktı. FDP’li siyasetçi, kutlamanın hiç de abartılı olmadığına inanıyor.

Federal Maliye Bakanı Christian Lindner, eleştirmenlerin gösterişli olduğu gerekçesiyle eleştirdiği Porsche’sinin ve geçen yıl Sylt’teki düğününün arkasında duruyor. FDP federal başkanı dün akşam Düsseldorf’taki “Rheinische Post”un (RP) “Ständehaus-Treff”inde “Buna kararlıyım – evet, tamamen” dedi. “On yıl önce kazandığım, verilmeyen, miras alınmayan, çalınmayan parayla 42 yıllık bir Porsche aldım” dedi.

“Daha da ileri gideceğim: Geçen yıl Sylt’teki düğünümü kendi paramla ödedim. – Ve biliyor musun? Porsche, Sylt veya başka bir şeyle sorunu olan herkes: O kadar çok parti var ki, o zaman yapabilirsin başka birini seç.”

“Yine aynısını yapardım”

RP yazı işleri müdürü Moritz Döbler, Lindner’in bugünün perspektifinden bakıldığında düğün fotoğraflarını hala uygun bulup bulmadığı sorusuna liberal şu güvenceyi verdi: “Kesinlikle. Özel yaşamdaki olayların çoğunun hiçbir medya tarafından sansürlenmesine izin vermeyeceğim.” Düğünü hakkında bilgi vermek için Sylt’e davet edilmediler.

Bakan çok çalıştığını anlattı. “Hemen koşuyorum. Ama günün sonunda ben de kendi hayatıma sahip bağımsız bir kişiliğim.” Düğün kutlaması kesinlikle çok fazla değildi. “Aynı şeyi tekrar tekrar yapardım.”

Lindner, Wuppertal’daki mütevazı kökenleri hakkında şunları söyledi: “Hiç zenginliğim yoktu.” O dönemde ne özel okula gitti ne de yurt dışında kaldı. Ama iyi bir çocukluk geçirdi, “sana inandığımızı, seni sevdiğimizi söyleyen bir aile – ve bende başarı konusunda olumlu bir fikir oluştu.”

Kariyer vurgusuna mı?

FDP lideri, TV muhabiri Franca Lehfeldt ile olan evliliği hakkında, kariyerini daha da ilerletebilmesi için bir noktada onu geri alacağını söyledi. Lehfeldt, 31 Ekim’de Welt TV haber kanalından ayrılıyor. Medya şirketi Axel Springer, serbest gazeteci olarak kalacağını ve bir iletişim ve pazarlama ajansında serbest meslek sahibi olacağını duyurdu.

Döbler, kariyerinin zirvesine ulaştığına inanıp inanmadığını sorduğunda, Lindner cevap vermeden önce uzun süre tereddüt etti ve ardından şunları söyledi: “Aslında pozisyonlar söz konusu olduğunda, FDP başkanı olarak artık hiçbir şey başaramam.” “İnsan yargısına göre” şansölye olma ihtimali düşük olduğundan kariyerinin zirvesinde olması muhtemeldir.

Ancak kendisi bunu tamamen farklı bir şekilde tanımlayacaktır. Kendisi için önemli olan şeyleri başardığında kariyerinin zirvesine ulaşır. Liberal, buna heyecanla, yapay zekanın sonunda her şeyi doğru bir şekilde doldurmasıyla, bir uygulama aracılığıyla tamamen dijital olarak tam otomatik bir vergi beyannamesi yapabilmeyi de içeriyor ve tek yapmanız gereken bir düğmeye basmak. “Ve bu benim sözüm. Bu benim kariyerimin en önemli anı olacak.” Ancak bu yasama döneminde olmadığını ekledi.

dpa

#Konular