Alexej Navalny öldü: haber blogundaki tüm güncel gelişmeler

KristoY

Global Mod
Global Mod
Julia Navalnaya Münih Güvenlik Konferansı'nda kavgacı bir konuşma yaptı kocası Alexander Navalny'nin ölümüyle ilgili haberlere. DPA haber ajansı bu ifadeyi kendi çevirisiyle belgeliyor:

“Merhaba. Bugün sizinle konuşmama izin verdiğiniz için çok teşekkür ederim. (…) Muhtemelen bu korkunç haberi aldınız. Düşündüm de: Gerçekten şimdi sizinle konuşmalı mıyım? Yoksa çocuklarıma geri mi dönmeliyim? Sonra kendime şunu sordum: Alexei ne yapardı? Benim yerimde olsaydı. Ve kesinlikle eminim ki burada kalırdı. Buradan seninle konuşurdu.

Bilmiyorum: Duyduğumuz bu korkunç habere inanmalı mıyız? Bu haberi resmi medyadan aldığımızı söylemeliyim. Ancak uzun yıllardır -ve bunu elbette siz de biliyorsunuz- Putin'e ve hükümetine inanamadık. Durmaksızın yalan söylerler.

Ama eğer bu gerçekten doğruysa, o zaman Putin ve çevresindekilerin, Putin'in arkadaşlarının, hükümetinin cevap vermesi gerektiğini bilmesini istiyorum. Ülkemize, aileme ve kocama yaptıklarından dolayı. Ve o gün yakında gelecek.

Tüm uluslararası topluma, şu anda dünyada bizi dinleyen herkese, birlikte durmaya ve bu kötülüğü, bugün Rusya'yı yöneten bu korkunç rejimi yenmeye çağrıda bulunmak istiyorum. Bu rejimin ve bizzat Vladimir Putin'in, son yıllarda benim ülkemde, ülkemiz Rusya'da yaptığı tüm bu zulümlerin hesabını vermesi gerekir. Teşekkür ederim.”