ABD seçim kampanyası: Biden televizyon felaketi hakkında: “Kimse suçlanamaz, sadece ben”

KristoY

Global Mod
Global Mod
ABD seçim kampanyası
Biden televizyon felaketi hakkında: “Kimsenin hatası değil, sadece benim”

Biden, televizyon felaketini soğuk algınlığıyla açıklıyor: “Kendimi çok kötü hissettim.” Fotoğraf

© Manuel Balce Ceneta/AP

Biden'ın Trump'a karşı TV tartışmasındaki feci performansı, ABD seçim kampanyasında bir dönüm noktasıdır. 81 yaşındaki Demokrat şimdi bir TV röportajında kendini açıklıyor.

ABD Başkanı Joe Biden, Cumhuriyetçi rakibi Donald Trump'a karşı televizyon tartışmasından sonraki feci performansının sorumluluğunu üstleniyor. Biden, ABC ile önceden yayınlanan bir televizyon röportajından bir alıntı yaparak “Hazırlandığım tüm yol: Kimse suçlanmayacak, sadece ben,” dedi. Biden, “kötü bir akşam” geçirdiğini ancak ciddi bir hastalıktan muzdarip olmadığını yineledi.

81 yaşındaki isim, tartışmadan önce ve tartışma sırasında “gerçekten kötü bir soğuk algınlığı” geçirdiğini vurguladı. “Kendimi berbat hissettim.” Ayrıca hazırlık yaparken içgüdülerini dinlemediğini söyledi. Moderatör George Stephanopoulos'un tartışmayı daha sonra tekrar izleyip izlemediği sorulduğunda Biden, biraz karışık bir cevap verdi: “Sanırım izlemedim.”

Bir hafta önceki tartışmada Biden birkaç hata yaptı, konuyu dağıttı ve cümlelerinin bazılarını tamamlayamadı. Görünüşünden sonra, Kasım ayındaki başkanlık seçiminde Demokratlar için Biden'ın doğru aday olup olmadığı tartışması yeniden alevlendi. ABD tarihinin en yaşlı başkanı, bir dönem daha devam edecek kadar formda olduğunu iddia ediyor ve yılmamış görünüyor.

dpa

#Konular